Archív 2016/2017

Peru – štyri strany sveta

Dňa 5.októbra 2016 sa žiaci 6.- 9. ročníka zúčastnili vzdelávacieho projektu Svet okolo nás, ktorý sa konal na Mestskom úrade v Žiline. Cestovatelia Ivan Panák a  Martin Hríb nás prostredníctvom videoprojekcie zaviedli do krajiny nádherných hôr a tajomných miest, domova legendárneho Machu Picchu, krajiny nevysvetliteľných záhad a fantastických kamenných stavieb - do Peru, ktoré starí Inkovia nazývali Tawantinsuyo, čiže Štyri stany sveta. Priblížili nám túto zaujímavú krajinu krížom-krážom od vyprahnutých púští tichomorského pobrežia až k vlhkým dažďovým pralesom Amazónie, od slávneho jazera Titicaca až po hrebene Ánd.

Na záver sa uskutočnila beseda, ktorú cestovatelia oživili zaujímavými príhodami. Pedagógom boli poskytnuté interaktívne CD a výukové materiály, ktorými  môžu spestriť hodiny geografie a zároveň overiť vedomosti žiakov nadobudnuté vďaka vzdelávaciemu projektu.