Archív 2016/2017

Beseda o EÚ

Dňa 8.11.2016 sa žiaci 9.A a 9.B triedy zúčastnili, pod pedagogickým dozorom Mgr.Martina Marcineka a Mgr. Zuzany Synákovej, besedy s pracovníkmi informačného centra EUROPE DIRECT ŽILINA na tému EURÓPSKA ÚNIA. Žiaci sa na prvej hodine besedy dozvedeli informácie o vzniku EU, jej histórii a financovaní jednotlivých členov (krajín) EU, najmä o čerpaní financií pre Slovensko. Nevyhli sme sa ani téme utečencov, prichádzajúcich do eurozóny.
Na druhej hodine sa žiaci zúčastnili spoločného testovania vedomostí o EU ako celku. Formou prezentácie a testov na interaktívnej tabuli, boli žiaci za každú správnu odpoveď odmenení vecnými cenami.Žiaci boli preskúšaní zo všeobecného prehľadu o Európe, či už z dejepisu, geografie, kultúry, vedy, športu a financií.