Archív 2016/2017

Šaliansky Maťko

Dňa 8.12. 2016 sa uskutočnilo školské kolo v prednese povesti v I. kategórii (2., 3. ročník). Súťaže sa zúčastnilo osem žiakov, ktorí porotu zaujali svojím krásnym prednesom povesti.

1. miesto  Mária Beniačová 2.A
  2. miesto Marko Gecelovský 3.A
  3. miesto Barbora Mária Chovanová 3.B

Školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko 2016

30.novembra 2016 sa uskutočnilo v našej škole školské kolo v prednese povestí pod názvom Šaliansky Maťko. Tento rok sa koná na Slovensku už jeho 24.ročník. Súťaž si kladie za cieľ utvrdiť deti v láske k svojej domovine, peknému, čo drieme v srdciach všetkých dobrých ľudí . Hoci život nie je rozprávka, robia ho rozprávkou dávne príbehy a povesti našich predkov, kde vždy je dobro víťazom .

Vyhodnotenie II. a III. ktg. školského kola

• Dominika Holecová, 6.A
  • Júlia Martyneková, 7.A
  • Šimon Hliník, 7.B

Srdečne blahoželáme víťazom a želáme veľa úspechov žiakom, ktorí ako víťazi z 1.miesta z každej kategórie postupujú do okresného kola.

Naše poďakovanie patrí porote, pani učiteľke Janke Mikolajovej, ktorá podujatie organizačne zabezpečila, pripravila pekné vecné ceny a vedeniu školy za doplnenie vecných cien pre zúčastnených žiakov.