Archív 2016/2017

Školské kolo Olympiády z ruského jazyka

Ruský jazyk sa na našej škole učí už niekoľko rokov, mnohí naši žiaci si ho zvolili ako svoj druhý jazyk aj na stredných odborných školách a gymnáziách.

Ruština patrí do skupiny indoeurópskych jazykov, medzi tzv. slovanské jazyky, presnejšie medzi východoslovanské jazyky. Súčasný ruský spisovný jazyk sa utváral od 18.storočia a je najpoužívanejším slovanským jazykom. Okrem toho je ruština jedným zo šiestich jazykov OSN.

25.novembra 2016 si naši najstarší žiaci zmerali svoje sily vo vedomostiach z  ruského jazyka a reálií  Ruska. Bola to pre nich pomerne náročná súťaž, pretože vyučovacích hodín je neskutočne málo, no aj napriek tomu sa zhostili tejto úlohy veľmi dobre.

Srdečne blahoželáme víťazom a ďakujeme za účasť všetkým zúčastneným. Dúfame, že víťazov potešili pekné a zaujímavé ceny a všetkých hreje dobrý pocit, že sa stali priekopníkmi tejto súťaže na našej škole.

1. miesto – Dušan Kokosík
  2. miesto - Martin Jakubčík