Archív 2016/2017

List "adoptovanému" spolužiakovi z Kene

Už niekoľko rokov žiaci našej školy finančne pomáhajú chlapcovi z africkej Kene. Benard Omondi Auma je chlapec, ktorý pochádza z chudobnej rodiny a vzdelanie pre neho nie je samozrejmosťou. Vďaka tejto finančnej pomoci môže navštevovať školu a zabezpečiť si tým lepšiu budúcnosť. Pravidelne nám posiela listy, v ktorých opisuje ako sa mu v škole veľmi páči a zároveň darí zvládať jednotlivé predmety. Nezabudne pridať informácie o tom, aké je tam počasie, ako pomáha pri prácach na poli a je vďačný za pomoc, ktorú dostáva. Žiaci 8. ročníka mu tento rok pred Vianocami napísali listy a vytvorili pozdravy, v ktorých opísali ako sa koniec roka oslavuje u nás. Listy poputujú do Kene a budeme sa tešiť na odpoveď.