Archív 2016/2017

Vianočné pozdravy zo sveta

Koncom novembra sa naša škola, v rámci programu etwinning, zapojila do medzinárodného projektu. Prostredníctvom tohto programu majú školy možnosť spolupracovať a nadväzovať medzinárodné kontakty so základnými školami z rôznych krajín. Projekt mal názov "Let´s exchange Christmas cards". Žiaci 5., 6. a 7. ročníka pripravovali vianočné pozdravy pre žiakov z 9 krajín a 15 škôl. Okrem priania žiaci pridali aj opis vianočných tradícií na Slovensku. Opisovali, ako oni trávia tieto najkrajšie sviatky v roku. Všetky pozdravy žiaci rozdelili tak, aby každá jedna škola zapojená v projekte dostala milý pozdrav. Obálky s prianiami putovali deťom do Nemecka, Veľkej Británie, Talianska, Španielska, Rumunska, Fínska, Turecka, Luxemburgu a Francúzska. Okrem toho piataci pridali k pozdravom aj krátke videá. Tešíme sa na listy z partnerských škôl a spoznávanie ich tradícií počas vianočných sviatkov. Prvé obálky k nám už dorazili :).