Archív 2016/2017

Geografická olympiáda

Dňa 7.2.2017 sa v zasadačke mestského úradu v Žiline uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády. Cieľom geografickej olympiády, ktorá pozostáva z teoretickej a praktickej časti, je rozvíjať záujem žiakov o geografiu ako nosného predmetu poznávania krajiny a prírody.
Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 9 žiakov:

• v kategórii G (5. ročník) – Júlia Chytilová (5.B), Michal Verčík (5.A), Dávid Staník (5.B);
  • v kategórii F (6. a 7. ročník) - Ondrej Blaško (6.A), Šimon Hliník (7.B), Peter Giert (7.A);
  • v kategórii E (8. a 9. ročník) – Dušan Kokosík (9.B), Andrea Zichová (9.B), Peter Jankovský (9.A).

Napriek každoročnému vysokému počtu súťažiacich a nízkemu % úspešnosti (okolo 10%) sa naši žiaci v silnej konkurencii nestratili. Najviac sa darilo Dušanovi Kokosíkovi z 9.B triedy, ktorý v kategórii E obsadil 5. miesto (zo 71 žiakov) a bol úspešným riešiteľom. V rovnakej kategórii skončila Andrea Zichová na 11. mieste.
Všetkým zúčastneným žiakom patrí poďakovanie za dosiahnuté výsledky a reprezentáciu školy.