Archív 2016/2017

Týždeň priateľstva

Tradícia oslavy Medzinárodného dňa priateľstva začala v roku 1935 v USA. Hlavnou myšlienkou je uvedomenie si úlohy priateľstva v našom živote, ktoré do nášho sveta vnáša pokoj a dobru náladu. Tento deň by sme mali osláviť so svojimi priateľmi, vyjadriť im svoju vďaku, lásku a obdariť ich maličkosťou.

Preto sme sa aj na našej škole rozhodli osláviť priateľstvo Medzinárodným týždňom priateľstva, ktorý pripadá vždy na február. Na našej škole sa  týždeň priateľstva  realizoval  od 13. - 17. 2. 2017. Žiaci si mohli priniesť do školy spoločenské hry, ako napr. dáma, šachy, človeče, domino a kopec iných logických, vedomostných hier a tie mohli hrať počas prestávok v triedach. Hrám venovali aj jednu vyučovaciu hodinu, podľa voľby vyučujúceho. Žiaci vyrábali na hodinách výtvarnej výchovy, občianskej výchovy, čítaní plagáty priateľstva, ktoré sme vystavili vo vestibule školy. Na hodinách telesnej výchovy hrali športové hry, na hodinách slovenčiny písali list priateľovi.

V tomto týždni členovia žiackeho parlamentu pre našich žiakov pripravili školskú akciu pod názvom „Valentínska pošta“. Žiaci mohli svoje pozdravy a priania pre svojich spolužiakov a učiteľov vhodiť do pripravenej schránky. Na prekvapenie všetkých, odkazov tam bolo naozaj dosť! Počet pozdravov v tomto roku bol neuveriteľne vysoký 808. V piatok členky žiackej školskej rady roztriedili valentínky a počas druhej hodiny ich odovzdali majiteľom. Reakcie všetkých boli priaznivé a milé. Valentínska pošta teda mala veľký úspech a sme radi, že sa do nej zapojilo toľko žiakov. Veríme, že o rok sa zapoja znova a v ešte väčšom počte.