Archív 2016/2017

Mobilné planetárium.

Dňa 10.2.2017 sa žiaci 3., 5. a 6. ročníka našej školy zúčastnili výchovno – vzdelávacieho programu o hviezdach a planétach v mobilnom planetáriu.

Mobilné planetárium je skvelá didaktická pomôcka, ktorá umožňuje sférické premietanie vzdelávacích filmov na planetárnej kupole priamo v našej telocvični.

Žiaci 3. ročníka  si pozreli filmovú rozprávku „Ako Mesiac putoval k Slnku na návštevu“, ktorá bola zameraná na symbolické vysvetlenie premeny Mesiaca počas svojej cesty po znameniach zverokruhu.

Pre piatakov bol určený film „Pôvod života“, v ktorom sa žiaci dozvedeli o vzniku hviezd, solárnych systémov, prirodzenej družice Zeme - Mesiaca, o objavovaní sa prvých známok života na Zemi. Na kupole mobilného planetária mohli sledovať zväčšený obraz rozmnožovania baktérií či štruktúru DNA, vysielanie robotických sond do kozmu, štart raketoplánu, výlet na Mars i pátranie po stopách života na tejto planéte. Film zachytával aj veľké vymieranie a zánik živočíšnych i rastlinných druhov na Zemi, ku ktorému došlo niekoľkokrát v priebehu celej jej histórie.

Tieto filmy boli veľmi poučné a veríme, že vzbudia u žiakov záujem nielen o prírodné vedy, ale aj o ochranu živej a neživej prírody, ako i  celej našej planéty Zem.