Archív 2016/2017

Školská zrelosť

Základná škola s materskou školou Ondreja Štefku vo Varíne dňa 22.02.2017 pripravila prednášku pre rodičov detí z materskej školy na tému: Školská zrelosť, na ktorú bola pozvaná prednášajúca psychologička p. PhDr. Ľubomíra Halásová z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva zo Žiliny. Tejto prednášky sa zúčastnili rodičia predškolákov z dvoch tried materskej školy. Pani psychologička podala rodičom základné informácie o tom, ako by malo byť dieťa pripravené na vstup do 1. ročníka ZŠ, vysvetlila základné pojmy o školskej zrelosti, školskej pripravenosti. Na záver prebehla diskusia, v ktorej mali možnosť rodičia vyjadriť sa k danej téme. Plánujeme i naďalej poskytovať rodičom ďalšie informácie a pomoc.