Archív 2016/2017

Budatín - zážitkové vyučovanie

Dňa 23.2. 2017 sa žiaci 3. ročníka zúčastnili ZÁŽITKOVÉHO VYUČOVANIA V BUDATÍNSKOM HRADE.

Rozdelení na dve skupiny navštívili  výstavnú expozíciu OD FRFAJDY K ALMÁZII , kde sa dozvedeli o živote našich predkoch, drotárskych rodín. Ako žili, čo jedli, ako si zabezpečovali všetko potrebné pre svoje živobytie.

V hrade im herci prerozprávali a zahrali povesť O krásnej Kataríne a Gašparovi z rodu Suňogovcov . Vypočuli si stredoveké piesne, ktoré im  zahrali na  starodávnej harfe. Vyskúšali si aj to , ako to mohlo byť, keď Katarínu zamurovali vo výklenku hradu.

Po prehliadke hradných priestorov sa aktívne zúčastnili tvorivých dielní. Z vystrihnutých tvarov tangramu zostavovali hradné objekty. Riešili tajničky. Prostredníctvom hry pexeso  sa dozvedeli o expozíciách Považského múzea a jeho niektorých výstavných  historických predmetoch a javov.

Potom sa premiestnili do hradnej kaplnky. Tam sa dozvedeli ďalšie zaujímavé poznatky, obzerali sakrálne predmety, obrazy, sochy. Žiaci, ktorí chodia na hodiny klavíra mali možnosť zahrať si v kaplnke  na  orgáne.

Vo vstupnom priestore kaplnky im pracovník múzea ukázal priestory, ktoré boli toho času uzavreté na  360 0  fotografiách prostredníctvom TV.

Plní dojmov a zážitkov  sa vrátili do školy.