Archív 2016/2017

EAGLE AND CHILD

V 6.A triede žiaci príjemne prekvapili svoju triednu učiteľku aktivitou, ktorú si sami vymysleli. V triede si vytvorili vlastnú knižnicu, do ktorej si priniesli knižky, ktoré majú doma už prečítané, aby si ich mohli požičať spolužiaci. Vytvorili si databázu, zapisujú si, kto si knihu požičal, kedy ju vrátil, majú tabuľku OTVORENÉ aj ZATVORENÉ.

Knižnica má meno EAGLE AND CHILD ako krčmička, v ktorej v Oxforde J. J. Tolkien napísal Pána prsteňov.

Veľmi si cením aktivitu detí, to, že si ju sami naplánovali, zrealizovali aj že sa o ňu naďalej starajú. Pozývame všetkých, aby prišli pozrieť našu pohodovú knižničku. Zápisné nemáme. Zatiaľ..... :)

1.Kto to vymyslel?

Dievčatá:Erika Vráblová

2.Kto to má na starosti?

Erika:Erika Vráblová , Vanessa Porubčanská , Alexandra Komačková a Vanesa Zaťková

3.Ako ťa to napadlo?

Erika: Keďže máme v triede málo tých, čo sa im chce chodiť do knižnice, je pre nich lepšie požičať si knihy v triede. A doma máme knihy, ktoré sa nám žánrovo páčia a sme ochotní si ich požičiavať.

4. Ako to funguje?

Porubčanská: Niekto donesie knižku, jedna z nás to napíše do zošita . Dáme ju medzi ostatné knihy. Keď niekoho zaujme, tak nám povie, že si ju požičiava a my si ho zapíšeme. Do knihy vložíme našu vizitku knižnice Eagle and Child, ktorú vyrobila Vanesska Porubčanská . A môže si knižku požičať.

5. Koľko dní alebo mesiacov môže mať niekto požičanú knihu ?

Zaťková:Maximálne 1 mesiac .

6. Koľko kníh môže mať požičaných jedna osoba?

Komačková :Maximálne 3 knihy .

7. Koľko kníh ste mali na začiatku existencie knižnice ?

Erika: 6-7 kníh

8. Koľko kníh máte teraz ?

Porubčanská: Okolo 50 kníh a stále sa rozrastáme.... J

9. Posledná otázka :

Páči sa vašej triede knižnica?

Baby: Áno a veľmi. Cez prestávky tam vždy prídeme a upravujeme, aby mala každá kniha svoje miesto .