Archív 2016/2017

Staň sa vedcom a vynálezcom

V dňoch 10. – 21. apríla 2017 sa na našej škole uskutočnila výstava pod názvom Staň sa vedcom a vynálezcom. Žiakom, učiteľom, rodičom a priateľom školy sa ponúkol netradičný pohľad na historické artefakty z rôznych období, pravekom začínajúc a končiac modernými dejinami. Najväčší úspech zaznamenali bodné, sečné a úderné zbrane. Zaujali aj historické stavby z rôznych období. Žiaci 5. ročníka sa zapojili do súťaže, kde mali spoločne vymyslieť a nakresliť Praveký humorný komiksový príbeh, aj ten ste si mohli pozrieť v rámci výstavy a zistiť, čo všetko mohli neandertálci zažiť v pravekej dobe kamennej. Výstava bola doplnená plagátmi a projektami, na ktorých žiaci pracovali na hodinách dejepisu. Cieľom výstavy bolo podnietiť u žiakov záujem o históriu, rozvíjať ich tvorivosť, samostatnosť a kreativitu, hrdosť na históriu Európy i tohto sveta.