Archív 2016/2017

Zápis prvákov do 1. ročníka

V dňoch 25.4. a 26.4. 2017 sa konal slávnostný zápis žiakov do 1. ročníka.  Brány našej školy sa otvorili a priestory základnej školy naplnil džavot zvedavých a statočných prváčikov. Už pri vstupe do budovy  upútala najmenších hostí výzdoba, na ktorej sa podieľali pedagógovia, pani vychovávateľky a žiaci z ŠKD. Našim budúcim školákom sa od prvého okamihu venovali žiaci zo Žiackej školskej rady, ktorí boli prezlečení za princezné, kráľa, šaša.  Tieto rozprávkové bytosti ich previedli novým prostredím, zaviedli k pútavej scénke a odprevadili  k pani učiteľkám. Starší žiaci si pripravili divadelné predstavenie, ktoré predškolákom spríjemňovalo chvíle čakania na ich veľký okamih. Nechýbali ani rozprávkové omaľovánky. V spolupráci so školskou jedálňou bolo pre našich malých i veľkých návštevníkov pripravené chutné občerstvenie.

Školskú zrelosť a pripravenosť posudzovali pani učiteľky primárneho vzdelávania – Mgr. Michaela Miklová, Mgr. Anna Synáková, Mgr. Anna Novosadová,  Mgr. Jana Líšková, Mgr. Katarína Dominiaková a Mgr. Monika Staňová. Zápisu sa zúčastnila aj špeciálna pedagogička Mgr. Oľga Peciková, ktorá cennými radami pomáhala pedagógom školy pri analýze žiackych prác. Pani učiteľkám sa podarilo úspešne zapísať 56 nových žiačikov- z toho 32 dievčat a 24 chlapcov. Záujem prejavili rodičia predškolákov z MŠ Varín a MŠ Nezbudská Lúčka. Príjemnú atmosféru dotvárali pani učiteľky z materskej školy, ktoré sa  postarali o uvoľnenie a podporu ustráchaných tvárí.

„Skúškou zrelosti do školy“ bol pracovný list, v ktorom žiaci preukázali svoje vedomosti nadobudnuté v predprimárnom vzdelávaní. Úlohy boli hravé, jednoduché,  ponúkali možnosť komunikácie s nádejnými prváčikmi. Pani učiteľky motivovali detičky rozprávkovým svetom, zaviedli ich do krajiny Snehulienky, zoznámili sa s jej siedmimi trpaslíkmi, navliekali roztrhnuté koráliky pre Snehulienku, vyfarbovali najväčšie a najmenšie jabĺčko, stavali domček pre Snehulienku a jej princa. Obsah aktivít bol zameraný na zopakovanie naučenej riekanky alebo spev obľúbenej piesne, pomenovanie geometrických tvarov, odlíšenie farieb, vymenovanie číselného radu, nakreslenie postavy či napísanie vlastného mena. Pri vypracovávaní zadaných úloh sa preukázala aj pravidelná a systematická práca pani učiteliek z Materskej školy vo Varíne.

Po úspešnom zvládnutí týchto úloh, žiaci dostali pamätný diplom na zápis spolu s darčekom, záložku s dôležitými údajmi o škole a mohli si vybrať zo širokej škály spomienkových suvenírov, ktoré pre svojich budúcich spolužiakov pripravili žiaci našej školy.

V závere prebiehalo fotografovanie novoprijatých školákov spolu s ich „Pamätným listom“. Prítomné deti svojimi schopnosťami a odhodlaním dokázali, že sú pripravené na príchod do základnej školy a tešia sa na nové prostredie. Nad celou akciou bdela pani riaditeľka PaedDr. Monika Filová, ktorá sa postarala o hladký priebeh zápisu a príjemnú atmosféru.

Celý učiteľský zbor a žiaci našej školy sa tešia na nových prváčikov!

Mgr. Michaela Miklová