Archív 2016/2017

Najkrajšia rozprávka je tá, ktorú píše sám život.

Takto znela téma tohtoročného, už XI. ročníka, školského kola literárnej súťaže. Hlavným poslaním súťaže je podporovať tvorivé písanie našich žiakov , rozvíjať ich kreativitu v oblasti rodného jazyka a umeleckého slova a podnecovať ich fantáziu.

Rozprávka je vymyslený príbeh, kde sa neskutočné stáva skutočným, je plná neuveriteľných príhod a dobrodružstiev. V rozprávke sa každé dieťa, ale veľakrát i dospelý, stotožňuje s čistými morálnymi vzormi, ktoré sú stelesnené jednotlivými postavami - t.j.  viera, pokora, trpezlivosť, odvaha, obetavosť, nezištnosť, vďačnosť, láska. Súčasne dieťa chápe princíp zla, jeho pôsobenie,  ale aj to, ako zlo prekonať.

Detské nazeranie na svet sa líši od toho „dospeláckeho“. Fantázia detí dokáže okrídliť celkom obyčajnú vec a dodať jej kúzlo, magické čaro.

XI. ročník literárnej súťaže v našej škole mal primäť žiakov prepojiť svet rozprávok so súčasným svetom, ktorý na rozprávky neverí, ale vďaka rozprávkam by mohol byť o čosi lepším. Život nás dokáže veľakrát  prekvapiť! Dokonca i tým, že rozprávkové cnosti dokážu poraziť zlo, ktoré sa dnes ujíma vlády okolo nás až príliš často.

Najlepšie práce za jednotlivé kategórie.

Ocenení