Archív 2016/2017

Krása umeleckého slova v cudzom jazyku – recitačná súťaž v Gbeľanoch

Dňa 10. mája 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili 1. ročníka regionálnej súťaže v prednese anglickej a nemeckej poézie a prózy pod názvom "Krása umeleckého slova v cudzom jazyku". Našu školu reprezentovali najúspešnejší žiaci, ktorí zvíťazili v školskom kole recitačnej súťaže v anglickom jazyku Shakespeare´s Day: Chytilová Eliška, Dominiak Branislav, Chytilová Júlia, Chobotová Katarína, Mešková Ema, Martina Halúsková a Andrea Zichová. Súťaže Krása umeleckého slova v cudzom jazyku sa zúčastnilo 35 žiakov z okolitých škôl. Hodnotil sa výber textu, jeho primeraná náročnosť, výslovnosť, prednes a celkový charakter vystúpenia. Konkurencia bola veľká, no naši žiaci sa nedali zahanbiť. V prednese v anglickom jazyku v 2.kategórii získala 3. miesto Emka Mešková a v 3.kategórii získala 1. miesto Maťka Halúsková. Slová pochvaly a uznania si ale zaslúžia všetci zúčastnení žiaci, ktorí ukázali svoje schopnosti a záujem o cudzí jazyk.