Archív 2016/2017

Týždeň modrého gombíka

Týždeň od 15. mája do 28. mája bol týždňom modrého gombíka. Tento rok bol výnos z tejto akcie venovaný na Ukrajinu na zabezpečenie humanitárnej pomoci predovšetkým pre deti, ktoré sú postihnuté vojnou. Konflikt na Ukrajine vstúpil do štvrtého roka a situácia ostáva aj napriek mierový dohodám neistá. Od februára je možné vidieť novú eskaláciu bojov. Deti prichádzajú o svoje domovy i školy.

Tento rok sa zapojila aj naša škola. Žiačky – dobrovoľníčky – ponúkali modrý gombík v základnej škole aj materskej škole, kde si ho mohli ľudia zakúpiť a prispieť na spomínanú vec.

Okrem predávania gombíkov sme v škole piekli wafle a pukance, ktoré si žiaci za symbolickú cenu kupovali a výťažok z tejto akcie išiel rovnako na Ukrajinu.

Spolu sa nám podarilo vyzbierať a na účet UNICEF poslať 229,35€.

Zo srdca chcem poďakovať dobrovoľníčkam, ktoré ochotne piekli wafle, Vikine T., ktorá priniesla vlastný waflovač, ako aj tým, ktoré obetovali svoj voľný čas a v materskej škole ponúkali modré gombíky. Nevadilo im, že je po vyučovaní, pretože si uvedomovali, že robia dobrú vec.

Všetkým ešte raz ďakujem a teším sa na spoluprácu na budúci rok.

Rafajdusová