Akcie

Deti deťom

Žiaci tretieho ročníka Základnej školy  vo Varíne pripravili pre deti z Materskej školy vo Varíne milé prekvapenie. Pozvali ich do kultúrneho strediska 26. mája  a zahrali im divadelné predstavenie -  rozprávku Koza odratá a jež.

Netypickou dramatizáciou tejto rozprávky ich zapojili do divadelného diania. Deti z materskej školy  spolu v interakcii  s hercami stvárňovali rozprávkový les - stromy, ktoré rozprávali o udalosti, ktorá sa tam odohrala. Pomáhali lesným  zvieratkám volať na medveďa, ktorý mal nešťastnej líštičke pomôcť. Súcitili s nešťastím a chceli pomáhať. Deťom sa vystúpenie páčilo a páčilo sa to aj malým hercom, tretiakom, ktorí mali možnosť vyskúšať si nový spôsob dramatizácie so zapojením publika.

Každá rozprávka je nenahraditeľnou súčasťou motivačného prostredia pre mladšie deti, ponúka im možnosť prezentovať sa,  inšpiruje všetkých, ktorí sa s ňou stretávajú ku konaniu dobra, a vytvárania si vlastného hodnotového  postoja.

Cieľom aktivity bolo viesť deti k poznávaniu tradičnej ľudovej rozprávky. Podporovať rozvoj detskej osobnosti v komplexnej výchove, postupne zvyšovať jej umeleckú úroveň. Dôležitým poslaním je  popularizovať  medzi rodičmi detí,  ale i v škole, výchovu slovenskou ľudovou rozprávkou, ktorá sa potichu vytráca zo života našich detí a ktorá aj naďalej nesie odkaz do  budúcnosti pre ďalšie generácie.