Akcie

Exkurzia na Oravskú lesnú železnicu a Vychylovku

Žiaci sa zúčastnili exkurzie, ktorú sme organizovali s spolupráci s cestovnou kanceláriou Zelnik. Na exkurziu sme vyštartovali od ZŠ Varín o 8 h. Po ceste pani sprievodkyňa rozprávala o pamiatkach a zaujímavos-tiach, ktoré po ceste vidíme. Všetci pozorne počúvali. Po príchode do sta-ničky Tanečník sme doplnili energiu desiatou a trochou pohybu, potom nás vláčik odviezol rozprávkovým lesom a na medzistaničke sme si pozreli krásny výhľad z vyhliadkovej veže, na ktorú sme sa museli vyškriabať tro-chu do kopca, no stálo to za to. Presun do Vychylovky bol rýchly a tam nás už čakal vláčik a sprievodkyňa . Dozvedeli sme sa, že na úvraťovej železni-ci sa prevážalo len drevo, no teraz je to národná technická pamiatka a vozí turistov. V skanzene sa žiaci dozvedeli o živote ľudí v minulosti a históriu rôznych úžitkových predmetov. Po ceste domov sme nakúpili dobroty a suveníry. Posledná zastávka bola v Starej Bystrici, kde sme počkali na krásny miestny Orloj o ktorom nám pani s informačného centra povedala rôzne zaujímavosti. Všetci boli nadšení a tešia sa, že sa čoskoro pôjdeme na ďalšie zaujímavé miesta.