Akcie

Deň detí

Našou školou správa letí,
že dnes majú sviatok deti.
Na nás čaká veľa hier,
veľký úsmev z našich pier.

2. jún 2017 strávili deti našej školy spoločne so svojimi učiteľmi na ihrisku vo Varíne, kde  prostredníctvom rôznych športových i nešportových disciplín oslávili Deň detí. Tento deň sa začal stretnutím pred školou. Postupným presunom detí I. a II. stupňa sa futbalové ihrisko vo Varíne zaplnilo žiakmi, ktorí sa prišli zabávať a oslavovať svoj sviatok. Vyučujúci so žiakmi deviateho ročníka pripravili dvanásť súťažných stanovíšť. Žiaci I. a II. stupňa si vyskúšali svoje športové zručnosti v slalome okolo kužeľov pri prenášaní loptičky na lyžici, pri skákaní vo vreci alebo na fitlopte. Žiakov zaujal hod granátom a kriketovou loptičkou na cieľ. Nie každému sa síce podarilo trafiť do plechoviek, ale nikto nestrácal dobrú náladu. Niektoré disciplíny, ako podliezanie s loptou, chôdza so zviazanými nohami, „fúrik“, lyžovanie na tráve, boli určené pre dvojice a skupiny žiakov, aby sa  posilnil kolektívny duch. Preťahovanie lanom si vyskúšali malí aj veľkí žiaci, a dokonca sa zapojili i učitelia. Svoje zmysly naši žiaci využili pri určovaní potravín a rôznych predmetov pri hre na „slepého vedca“. Stanovište číslo 8 bolo určené na skrášlenie, pretože práve tu šikovné ruky žiačok deviateho ročníka maľovali krásne obrázky žiakom na tvár alebo na ruku. Súčasťou zábavy bolo zbieranie pečiatok za splnenie disciplíny. Každého súťažiaceho čakala po získaní piatich pečiatok sladká odmena. Kto mal chuť, mohol si zahrať futbal alebo si mohol vyskúšať základy boxu a zacvičiť s pánom učiteľom Marcinekom v skutočnom ringu. Celé dopoludnie nám spríjemňovalo slniečko a hudba, ktorá niektorých žiakov roztancovala.

Za veselý a zábavou naplnený Deň detí na ihrisku ďakujeme našej pani riaditeľke PaedDr. Monike Filovej, pánovi Jánovi Hodoňovi za poskytnutie priestorov futbalového ihriska, pani Zuzane Hodoňovej za sladké odmeny a občerstvenie, pani Ingride Štefánikovej za pomoc počas dopoludnia, vyučujúcim I. a II. stupňa a našim deviatakom, ktorí zodpovedne pristupovali k plneniu svojich povinností.