Archív 2016/2017

Každý deň je len raz za život

Koncoročný výlet v sebe nesie záver ďalšieho školského roka a spája sa s oddychom a relaxom po vynaloženej celoročnej práci. Dnes je čoraz ťažšie  „ulahodiť“ žiakom, pretože každý chce vidieť niečo iné. Trieda 8.B navštívila nádhernú časť Slovenska - Liptov. Žiaci si prezreli interiér Demänovskej jaskyne slobody, navštívili kontaktnú ZOO a zábavný park Tatrapolis na brehoch Liptovskej Mary.

Demänovská jaskyňa slobody zaujala žiakov hlavne tým, že zostúpili až k podzemnému toku riečky Demänovky, ktorá pramení pod hlavným hrebeňom Nízkych Tatier a preteká jaskyňou.  Teplota vzduchu v jaskyni je 6,1 až 7,0 °C, relatívna vlhkosť je veľmi vysoká - 94 až 99 %. Jaskyňa je najbohatšia na kvapľovú výzdobu zo všetkých známych Demänovských jaskýň. Jaskyňa pozostáva z dómov, siení a chodieb, vytvorených v šiestich jaskynných úrovniach a ich prekonanie pripomínalo cestu podzemným rozprávkovým kráľovstvom .

Veľkým lákadlom pre ôsmakov boli  atrakcie v kontaktnej ZOO a zábavnom parku. Mohli si  vychutnať jazdu vláčikom Tatrapolis Expres, povoziť sa na autodrome, poblúdiť v Zrkadlovom labyrinte, vyšantiť sa na trampolínach alebo si vyskúšať  adrenalínovú jazdu na Vodnej strele. Súčasťou parku boli i miniatúry známych svetových stavieb, ktoré odolávali „selfie“ našich žiakov  takmer po celý čas.

Výlet bol príjemným spestrením záveru školského roka 2016/2017. Nielenže utužil priateľstvá a silu triedneho kolektívu, ale i ukázal žiakom, že naše Slovensko je skutočne krásna krajina a ukrýva v sebe mnoho prekvapení a čarovných miest, ktoré nikde inde v zahraničí nenájdete.

M.Vojteková