Archív 2016/2017

Výtvarná súťaž - Máme radi šport

Po minuloročnom úspechu výtvarnej súťaže zameranej na olympizmus - „Slovensko a Hry XXXI. olympiády Rio de Janeiro 2016“, do ktorej sa zapojili žiaci našej základnej školy, sme sa aj tento rok rozhodli pokračovať vo výtvarnej súťaži zameranej na športovú tematiku. Tohtoročná výtvarná súťaž vznikla za podpory pána Jána Hodoňa a bola určená pre žiakov našej školy. Cieľom súťaže bolo umeleckou formou pritiahnuť pozornosť deti smerom k športovým hodnotám, podporiť a šíriť myšlienky dôležitosti pohybu na celkové zdravie človeka. Do súťaže sme zapojili okolo 100 prác žiakov I. a II. stupňa. Žiaci pracovali s rôznymi technikami – kresba, maľba, tempera, pastel... V spolupráci s p. Jánom Hodoňom je nainštalovaná z výtvarných prác výstava v priestoroch varínskej cukrárne. Víťazov výtvarnej súťaže osobne vyhlási pán J. Hodoň 30.júna 2017.