Archív 2017/2018

Európsky týždeň športu 2017

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V roku 2017 si pripomíname jeho tretí ročník. Hlavnou témou kampane ostáva BEAKTIVE, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok.

Podľa prieskumu Eurobarometer z roku 2013 je zapojenie do športu a pohybových aktivít veľmi nízke. 59% Európanov nikdy alebo len veľmi zriedka cvičí a venuje sa nejakému športu.

Európsky týždeň športu 2017 sa konal v 32 krajinách Európy od 23. do 30. Septembra 2017. Oficiálne otvorenie Európskeho týždňa športu 2017 sa uskutočnilo 23.9. v Tartu v Estónsku.

Aj naša škola sa zapojila do tohto projektu a pripravila pre žiakov a učiteľov pohybové aktivity.

Športový deň sa začal rozhlasovou reláciou ,,európsky týždeň športu,, po ktorej nasledovala spoločná rozcvička žiakov a učiteľov. Aj týmto spôsobom sme preukázali, že nám na pohybe veľmi záleží. Príjemnú športovú atmosféru vystriedalo ohromné nasadenie v hernom súťažení – VOLEJBAL, FLORBAL, FUTBAL A VYBÍJANÁ.

Radosť bolo pozerať na žiakov 1. stupňa, ktorí urputne súťažili v rôznych pohybových aktivitách ako napr. skok do diaľky, preskok cez švihadlo, hod loptičkou, driblovanie basketbalovou loptou, rôzne behy a iné. Za skvele odvedené a splnené úlohy získali žiaci odznaky a sladké odmeny.

Tabuľka s dosiahnutými výsledkami v jednotlivých športoch na 2. stupni.

Celkové umiestnenie

8A/9A

6.

7A

Víťazmi dňa sa stali všetci žiaci, ktorí sa zapojili do športového dopoludnia na našej škole.

Veríme, že to bol vydarený začiatok športového roka 2017/2018.

Mgr. Martin Marcinek
Mgr. Monika Staňová