Akcie

„Medzinárodný deň pešej chôdze do školy“

Chôdza je tou najprirodzenejšou, najjednoduchšou, a zrejme aj najzdravšou pohybovou aktivitou. Chodiť môže takmer každý, v každom veku, každý deň, takmer všade, takmer za každého počasia, takmer kedykoľvek počas dňa, primerane dlho, aj sám a zadarmo. Chôdza by sa kvôli týmto jasným výhodám v porovnaní s inými pohybovými aktivitami, mala stať u každého, kto môže chodiť, tou základnou každodennou pohybovou aktivitou. Odborníci odporúčajú prejsť peši asi 6-7 kilometrov denne. Časť chôdze môžeme vykonávať ako rýchlochôdzu, čím ešte viac umocníme zdravotný účinok na náš organizmus. Počas chôdze a rýchlochôdze môžeme vo vhodnej chvíli nacvičovať správne dýchanie, správne držanie tela a relaxáciu v pohybe, a osvojiť si tak súčasne ďalšie dôležité prvky zdravého a šťastného životného štýlu. Chôdza je vhodná pre  deti, mladých, starých, ženy aj mužov.

Pohyb je jediná možná cesta (okrem dodržiavania zásad zdravej výživy) na zlepšenie veľmi nepriaznivého zdravotného stavu. Najvhodnejšie druhy rekreačného športovania sú plávanie, cyklistika, rôzne loptové hry a hlavne častá a dlhšia chôdza (ako najprirodzenejší ľudský pohyb) - teda turistika.

Nedávajte  si  záväzky  a termíny , kedy  začnete s pohybovými  aktivitami, začnite  už  dnes!

Tí, ktorí  sa dnes  rozhodli  prísť  peši  do  školy sa nemusia  rozhodovať , pretože  už  začali. Mnohí z Vás  chodia  denne peši, tak  majú už v nohách  niekoľko stoviek  kilometrov a iste dobrú  kondíciu. Pripojte  sa  k nim a o rok  nám  príďte  povedať, ako  sa  cítite, či  ste  otužilejší, zdatnejší vo  výkonoch  na  telesnej  výchove a aké  zmeny  nastali  vo  vašom  organizme.   Prajeme  vám veľa zaujímavých  zážitkov pri  chodení. Ak sa  budete  chcieť  o ne podeliť, tak  o nich napíšte a dajte  svojim triednym  učiteľom.