Akcie

Svetový deň duševného zdravia

Dni duševného zdravia sú každoročnou jesennou aktivitou Ligy za duševné zdravie. Konajú sa 10. októbra - kedy je Svetový deň duševného zdravia. Tento deň bol vyhlásený Svetovou federáciou za duševné zdravie v roku 1991. Ich cieľom je zvýšenie informovanosti verejnosti o problémoch súvisiacich so psychickými ochoreniami. Pre každého z nás je predsa dôležité, aby sa cítil v pohode. Dňa 10. 10. 2017, t. j. v utorok, sme si na našej škole pripomenuli Svetový deň duševného zdravia. V tento deň sme sa  rozhodli obliecť sa do pozitívnych farieb. Pretože pozitívne farby vplývajú na naše duševné zdravie.  Zelená alebo fialová nás napríklad upokojuje, žltá nám dodáva energiu. Keďže aj mnohí z nás si prešli nejakými problémami či trápeniami, aj toto je spôsob ako naša škola podporuje Deň duševného zdravia. A keďže veríme, že aj malá pomoc má zmysel, určite nezabudneme na túto akciu aj budúci rok.