Archív 2017/2018

Beseda o extrémizme s pánom Petrom Pollákom

Dnešní mladí ľudia sú konfrontovaní s rôznymi názormi, ktoré sú často vnímané ako extrémistické. Pri ich množstve sa často stáva, že ich sami nevedia správne vyhodnotiť. V dnešnej dobe je dôležité, viac ako kedykoľvek predtým, s nimi diskutovať.

Dňa 12. 10. 2017 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili besedy o extrémizme s p. Petrom Pollákom. Prednášajúci sa pútavou formou snažil objasniť žiakom prípady extrémizmu a jeho nebezpečenstvo aj v súčasnej dobe. Beseda bola zameraná proti diskriminácii akéhokoľvek druhu a ostatným prejavom intolerancie. Žiaci formou besedy reagovali na aktuálne spoločenské problémy. Cieľom besedy bolo uvedomenie si zodpovednosti za vlastné konanie a historický aspekt extrémizmu.