Archív 2017/2018

Terchovský polmaratón, nie je len terchovský

Tradične už​ týždeň​ po MMM v Košiciach (Medzinárodný maratón mieru), 7.10. 2017 sa v Terchovej organizoval 3tí ročník „Terchovského polmaratónu“. Na priaznivcov behu čakali pripravené trate v dĺžke 21 km, 10 km a pre najmenších 770 metrový detský beh. Že Terchovský polmaratón nie je len terchovský, potvrdil aj fakt medzinárodnej účasti pretekárov z krajín ako sú Taiwan, USA, Nemecko, Poľsko, Česko, Kosovo, Vietnam, Ukrajina a samozrejme bežci z nášho krásneho Slovenska.

Naši žiaci sa už​ na vlaňajšom 1. ročníku detského behu stali oficiálne prvou školou, štartujúcou na tomto podujatí a toto prvenstvo nám už​ nik nezoberie. Aj tento rok sme sa za pomoci ZRPŠ​ pri Základnej škole O. Štefku vo Varíne zúčastnili 2. ročníka detského behu ulicami Terchovej, v krásnom počte 55 žiakov. Každé dieťa, hoci v upršanom počasí, ktoré dobehlo s úsmevom na tvári dostalo tričko podujatia, dobehovú medailu a sladký balíček na doplnenie energie. Vďaka patrí pani riaditeľke PaedDr. Monike Filovej, ako aj pedagógom Mgr. Martinovi Marcinekovi, Mgr. Eve Andelovej a Mgr. Monike Solárovej za výborné zvládnuté športové dopoludnie venované behu pre naše deti.

Otcami hlavnej myšlienky podujatia ,,Deti sú naša budúcnosť“ sa stali Ing. Milan Laurenčík, Vladimír Švec a Mgr. Martin Marcinek, ktorí sa rozhodli podporiť​ deti nielen v Materskej škole v Terchovej (700 eur na zakúpenie didaktických pomôcok) a Základnej škole v Terchovej (sada dresov), ale aj naše deti zo Základnej Školy O.Štefku vo Varíne, ktorej taktiež​ venovali sadu dresov, čím len potvrdili, že Terchovský polmaratón nie je len Terchovský.
​ ​ Organizátorom​ ​ podujatia​ ​ ďakujeme​ ​ a odkazujeme,​ ​ že​ ​ Terchovský​ ​ polmaratón​ ​ je​ ​ už​ ​ aj Náš!