Akcie

Triedny nepriateľ - divadelná hra, ktorú navštívili žiaci 9.ročníka

20.10.2017 žiaci 9.ročníka popri študijných povinnostiach a aktivitách v rámci školy využili ponuku Mestského divadla v Žiline a pozreli si divadelnú adaptáciu hry úspešného filmu slovinských autorov Nejca Gazvodu, Roka Bičeka a Janeza Lapajne Triedny nepriateľ, pod ktorú sa autorsky podpísala dramatička a dramaturgička Michaela Zakuťanská.

Michaela Zakuťanská je predstaviteľkou najmladšej generácie slovenských dramatikov. Mladá autorka napísala vyše 15 divadelných hier, vrátane adaptácií alebo hier pre deti a mládež.

Triedny nepriateľ je citlivá dráma o problematickom období dospievania, o dôležitosti výchovy, ktorá nás dokáže pripraviť na život aj s ťažkými situáciami, ktoré prináša. O zradnosti a nebezpečenstvách jednoduchých riešení a súdov, ktoré sme často náchylní prijímať. Možno najviac práve v mladom veku.

Boli sme milo prekvapení, ako veľmi divadelná hra zarezonovala i u našich žiakov a primäla ich zamyslieť sa - je také ľahké odsúdiť iných, ale veľmi ťažké priznať si i svoj podiel viny.

Žiakov zaujala scéna, kompozícia príbehu , jeho riešenie a vyvíjanie sa postojov mladých ľudí, ako i postoj dospelých voči mladým.