Akcie

DO ŠKOLY NA BICYKLI

V mesiaci september 2017 odštartoval na Slovensku druhý ročník projektu „DO ŠKOLY NA BICYKLI.“  Jeho cieľom je zistiť záujem o využívanie bicykla ako zdravého, ekologického a ekonomického dopravného prostriedku pri každodennom dochádzaní do školy. Na základe výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu sa aj naša škola rozhodla zapojiť do celonárodnej kampane  ,,Do školy na bicykli". Jej zámerom je podnecovať u žiakov radosť zo športovania a povzbudzovať ich k tomu, aby aspoň zopár dní použili na prepravu do školy bicykel. V neposlednom rade aj zvýšiť kvalitu a rozsah dopravnej výchovy detí. Kampaň sa koná pod záštitou ministra dopravy a výstavby Slovenskej republiky a podujatie podporuje aj slovenský reprezentant a trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan.

Tešíme sa, že naši žiaci aj napriek nepriazni počasia – veľkej hmle a s tým spojenými počiatočnými obavami, využili tento deň a prišli do školy na bicykli v celkovom počte 140.