Akcie

Týždeň zdravej výživy

Zdravý životný štýl a zdravá výživa patria čoraz viac medzi priority dnešného človeka. A preto sa aj na našej škole v dňoch 16. - 20.10.2017 realizovala kampaň Týždeň zdravej výživy. Počas tohto týždňa sme sa snažili poukázať na dôležitosť správneho stravovania sa, na nutnosť pestrej životosprávy či potrebu aktívneho pohybu.  V rámci edukačného procesu sme tak venovali viac času práve výžive. V spolupráci so školskou jedálňou sme pripravili ochutnávku nátierok, šalátov, ovocia a zeleniny, ochuteného mlieka a ďalších zdravých dobrôt. Pri príprave nám ochotne pomohli žiačky 8.A a 8.B triedy, pracovníčky školskej jedálne a oslovení pedagógovia, za čo im patrí veľká vďaka. Počas týždňa zdravej výživy sa nám podarilo zrealizovať aj besedu s p. J. Hodoňom. Týmto mu chceme poďakovať za návštevu a ochotu podeliť sa s nami  s vlastnými skúsenosťami v súvislosti so zdravou výživou.

So zdravým životným štýlom súvisia aj ďalšie projekty, do ktorých sa naša škola aktívne zapája, napr. „Hovorme o jedle“; „Do školy na bicykli“; Deň pešej chôdze do školy“; „Mliečny program“ ; „Športový deň“; “Terchovský polmaratón“ a mnohé ďalšie.

Aktuálne prebieha jesenná výstava Ovocia a zeleniny vo vestibule školy, ktorá potrvá od pondelka 23.10.2017 do piatka 27.10.2017. Počas tejto výstavy prebieha zároveň súťaž o najkrajšie a najmenšie jablko a taktiež súťaž o najkrajšiu dekoráciu z ovocia a zeleniny. Víťazi budú vyhlásení po jesenných prázdninách. Srdečne všetkých pozývame – príďte si pozrieť plody našej Zeme a nádherné kreatívne výtvory našich žiakov a ich rodičov.

Mgr. T. Bublík