Akcie

Záložka do knihy spája školy

Naša škola i tento rok prijala účasť v celoslovenskom projekte Záložka do knihy spája slovenské  školy

V dnešnom pretechnizovanom svete je veľký problém, aby deti dobrovoľne siahli po pastelkách a ceruzkách a vytvorili obrázok, ktorý bude mať dušu a osloví niekoho iného v ich veku. Téma  8. ročníka projektu bola jednoduchá a súčasne zložitá -  Tajuplny svet knižnych pribehov. Zložitá hlavne pre to, že svet dnešných detí sa točí hlavne okolo filmu, kniha ostáva častejšie mimo ich záujmu.

Boli sme však  milo prekvapení, ako sa niektorí žiaci tejto úlohy zhostili a pod vedením svojich pedagógov vytvorili skutočne krásne dielka. Veľká väčšina žiakov sa úlohy zhostila výborne a pripravila pre kamarátov v Stropkove naozaj milé prekvapenie. Boli i takí, čo nakreslili aj viac záložiek, dokonca medzi týchto žiakov patrili aj malí prváci.

Ďakujeme všetkým za účasť v projekte a tešíme sa na budúci ročník.