Akcie

Môj malý svet - výchovný koncert

27. 10. 2017 sa naši žiaci zúčastnili vo Varíne výchovno- zábavného koncertu detskej populárnej hudby pod názvom Môj malý svet. LETart umelecká spoločnosť  pod vedením troch mladých a talentovaných hudobníkov sa nášmu vnímavému publiku prihovárala prostredníctvom živej hudby a audiovizuálnej projekcie. V nej  sme precestovali  naše krásne Slovensko, pozreli sme si hrady a zámky, najsmelší odvážlivci boli pozvaní aj na pódium k mikrofónu, kde úspešne zodpovedali všetky vedomostné otázky. Pomocou slepej mapy si nás umelci preverili, ako dobre poznáme pamiatky a zákutia slovenskej prírody. Žiaci mali možnosť spoznať nielen rôzne žánre hudby ako najmä hip- hop, rap či pop music, taktiež si hravou a zábavnou formou nazbierali nové zrnká múdrosti a mali možnosť sa aj interaktívne zapájať. Taktiež sme mohli cez rozmanitú architektúru najznámejších slovenských rozhľadní vidieť krásu nášho kúska zeme, pre ktorý by sme mali mať svoje srdce otvorené dokorán a byť hrdí na to, že sme sa narodili práve na Slovensku. Tí, ktorí pamiatky nepoznali a nevideli ešte na vlastné oči tak získali výborné tipy na víkendové výlety s rodičmi. Veď kto by nechcel vidieť studňu, ktorú kopal Omar na Trenčianskom hrade či vysokú skalu, z ktorej zhodil majiteľ hradu Beckov chudobného baču?

Tematika a hlavné posolstvo výchovného koncertu nám pripomenulo vážiť si náš ,,Malý svet“, vychutnávať jeho krásy nielen cez obrazovku počítačov, tabletov či z rozprávania. Zákutia našej slovenskej krajiny spoznáme len vtedy, ak ich osobne navštívime a strávime v nich svoj čas.

Žiaci sa počas výchovného koncertu zabávali, naučili sa mnoho zaujímavostí a taktiež spoločne s učiteľmi získali nové námety na ďalšie spoločné výlety. Zábavná a melodická pieseň nám zostala v ušiach z koncertu aj po ceste do školy: Ten môj malý svet, ten je hrozne fajn, keď dobrá nálada na pery si nám sadne...:)

Mgr. N. Martošová