Akcie

Knihobúdka

Dňa 3.11.2017 sme slávnostne otvorili našu školskú knihobúdku.

Žiaci  ju dostali darom od pána J. Hodoňa, ktorý im taktiež venoval prvé knihy na čítanie.

Knihobúdku pomohli otvoriť a prvé knihy do nej vložili naši štvrtáci. Na budúci týždeň ju žiaci ôsmej triedy farebne vyzdobia.

Čo je to vlastne knihobúdka? Je to malá verejná knižnica. Každý si môže z takejto verejnej knižnice požičať knihu a po prečítaní si ju nechať, alebo vrátiť, či vymeniť za inú.Knihobúdka bude slúžiť nám všetkým, pomôže našim žiakom objaviť čaro prečítaného a rozvíjať ich slovnú zásobu i fantáziu.

Máš doma staré knihy? Dones ich do knihobúdky a urob tak radosť ostatným. Prečo práve knihobúdka? Tento projekt úspešne funguje v mnohých európskych mestách. Pomocou knihobúdky môžeš dať knihám druhú šancu, druhý dych. Nenič ju teda, nech slúži dlhé roky pre nás všetkých.