Hlavná stránka

Vyhodnotenie výtvarnej súťaže “Naša obec – Naša MAS“

Dňa 24. 10. 2017 sme sa zúčastnili vyhodnotenia  4. ročníka výtvarnej súťaže “Naša obec – Naša MAS“, ktoré sa konalo v Relaxačno-informačnom centre TERCHOVEC. Do súťaže bolo zaslaných celkovo 160 žiackych prác z 12 základných škôl nášho mikroregiónu. Posolstvom súťaže bolo prehĺbiť regionálne cítenie a podporiť záujem žiakov o svoju obec. Za našu školu si odniesol diplom s krásnym 3. miestom Branislav Dominiak, ktorý sa zameral na flóru a faunu obce Varín. Po slávnostnom vyhodnotení a odovzdaní cien sme si mohli pozrieť všetky vystavené práce a naozaj bolo čo obdivovať. O spestrenie sa postarala canisterapeutka Mgr. Maťka Michalková, riaditeľka občianskeho združenia Zmysel života, ktorá si so svojimi štvornohými pomocníčkami ,,Snežienkami“ pripravila ukážku aktivít zameraných na pomoc zdravotne postihnutých pacientov. Žiaci sa okrem zaujímavých informácii o canisterapii dozvedeli aj ako majú správne postupovať pri hladkaní psíkov. V priebehu mesiaca november bude výstava detských prác sprístupnená verejnosti.