Archív 2017/2018

Návšteva krajskej knižnice v Žiline - Britské centrum

Dňa 8.11. boli žiaci 5., 6. a 7. ročníka na návšteve v krajskej knižnici v Žiline v oddelení Britskej literatúry. Mali prednášku na tému dôležitosti učenia sa cudzích jazykov. Debatovali o tom, prečo sa učia cudzie reči, na čo ich využívajú už dnes – pri hrách, keď chcú rozumieť pesničkám, keď cestujú cez prázdniny a samozrejme v škole.

Dozvedeli sa zaujímavosti o Britskej kráľovskej rodine – napr. že kráľovná je jediná osoba, ktorá môže jazdiť autom bez vodičského preukazu a auto má bez ŠPZ. Rovnako má svoj vlastný bankomat vo svojom sídle.

Žiakom ukázali knižky v ANJ, ktoré si môžu požičať a ktoré majú rôznu úroveň náročnosti. Zdôraznili im, aké je pre nich výborné, keď čítajú a pozerajú filmy v ANJ, keď používajú jazyk čo najviac.

Žiaci si potom urobili pohodlie a čítali si knižky v Tulivakoch.

Nakoľko sme na akcii boli po vyučovaní, prihlásili sa len takí žiaci, ktorí mali reálny záujem. To sa prejavilo aj na ich správaní. Boli naozaj výborní.