Archív 2017/2018

Anglický spelling mladších žiakov

Dňa 10.11. 2017 sa v ZŠ Dolná Tižina uskutočnila súťaž „Anglický spelling mladších žiakov“. Súťaže sa okrem domácich žiakov zúčastnila tradične aj ZŠ Gbeľany a po prvýkrát aj naša škola. Reprezentovali nás nasledovní žiaci: Majka Beniačová, Martinka Halečková (3.A), Šimon Rafajdus, Miško Samec, Lenka Staníková (3.B), Terezka Bieliková (4.A), Lukáš Cvacho, Annamária Kapasná, Ninka Rolková a Dávid Zelina (4.B).

Súťažilo sa v dvoch kolách v každej kategórii. V 1. kole súťažili žiaci jednotlivých škôl medzi sebou v poradí podľa vyžrebovania. Každý žiak si postupne ťahal kartičky so slovíčkami, ktoré spelloval. Nasledovala ďalšia disciplína, v ktorej žiaci museli na papier zapisovať písmená slov, ktoré spellovala pani učiteľka. Najťažšie však bolo vysloviť slovo spamäti podľa vyspellovaných písmen.  Najlepší žiak / žiačka z každej školy postúpil do finále o 1., 2. a 3. miesto.

Napriek tomu, že sa súťaž konala poobede, všetci súťažiaci podávali skvelé výkony. Za odmenu si mohli pochutiť na muffinke a dostali sladké „medaily“ a pochvalný list. Do finále sa v kategórii tretiakov prebojovala Martinka Halečková, ktorá napokon zvíťazila a v kategórii štvrtákov Dávid Zelina, ktorý obsadil 2. miesto.

Víťazom srdečne blahoželáme, no aj ostatným žiakom patrí vďaka za svedomitú prípravu a vzornú reprezentáciu našej školy. Veríme, že pre všetkých bola táto súťaž novou skúsenosťou a zároveň inšpiráciou k ďalšiemu štúdiu anglického jazyka.