Akcie

Ondrejovský jarmok v obci

Tradícia  Ondrejovského jarmoku sa v našej obci obnovila po Nežnej revolúcii. Škola v spolupráci s rodičovským združením sa rozhodla tento rok zapojiť do  aktivity.

Žiaci pod vedením učiteľov vyrábali výrobky na jarmok na hodinách výtvarnej, pracovnej výchovy a v popoludňajších hodinách po vyučovaní. Najviac ich lákalo pečenie medovníkov, ktoré neskôr zdobili, balili a piekli  tzv. ,,Jarmočnô“, balíčky so suchými  koláčikmi. Pečenie rozvoňalo celú školu a pripomínalo všetkým blížiace sa vianočné sviatky. Okrem upečených dobrôt pripravovali deti rôzne  vianočné ozdoby, vianočné pohľadnice, adventné vence, svietniky, stromčeky... . Veru, bolo sa na čo dívať. V deň jarmoku starší žiaci predávali výrobky, ktorými i prezentovali školu. Mladší žiaci navštívili jarmok v spoločnosti rodičov. Štvrtáci  pri stánku školy zahrali na heligónke a zaspievali niekoľko ľudových piesní, ktoré úžasne doplnili atmosféru jarmoku.

Vydarená akcia  nám všetkým priniesla dobrý pocit z vykonanej práce, prehĺbila pocit spolupatričnosti medzi učiteľmi, žiakmi a rodičmi.

Ďakujeme Obecnému úradu za poskytnutie predajného stánku, stola, lavíc a všetkým , ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a úspešnom priebehu tejto akcie.

Žiaci základnej školy