Archív 2017/2018

Mikuláš v škole

V stredu 6.12.2017 zavítal sv. Mikuláš aj na našu základnú školu. Už od rána bolo na učiteľoch i na žiakoch badať, že to nie je len ďalší deň v škole. Panovala tu sviatočná nálada. Žiaci ešte pred prvým zvonením zaplnili tabule klasickými mikulášskymi rýmovačkami o neskúšaní a neučení sa, ktorými sa snažili obmäkčiť učiteľov. Sv. Mikuláš postupne navštívil všetky  triedy. Pomoc mu pri tejto náročnej činnosti zabezpečili pomocníci anjeli a čerti prevtelení do žiakov deviateho ročníka. Po predvedení pekných piesni a básni, boli všetci žiaci sv. Mikulášom patrične odmenení. Deň sv. Mikuláša vniesol medzi školské lavice vánok sviatočnej adventnej nálady, ktorá na našej škole panuje už od začiatku adventu a vyvrcholí vianočnými sviatkami.