Archív 2017/2018

“Podpora technického a jazykového vzdelávania”

Vďaka inovatívnemu projektu Podpora technického a jazykového vzdelávania, ktorý pripravila Nadácia Kia Motors Slovakia dostalo 29 škôl zo žilinského regiónu  nové pomôcky. Pomôcky boli prispôsobené veku a schopnostiam detí a žiakov, od materských škôl až po stredné školy. Do projektu bolo vybraných 7 materských škôl, 8 základných škôl s materskými školami, 12 základných škôl a 2 stredné odborné školy. Sme radi, že sa nám podarilo zapojiť sa do tohto projektu a získať pre naše deti a žiakov nové interaktívne a praktické pomôcky na rozvoj technických a jazykových zručností.

Deti z našej materskej školy sa budú tešiť z nových stavebníc, vďaka ktorým si precvičia jemnú motoriku.  Pod vedením pani učiteliek sa naučia  aj technicky premýšľať a spájať diely drevených stavebníc. Sami si budú môcť skonštruovať plne funkčné odrážadlo, kočík pre bábiky, model auta, lode i lietadla.

Materská škola – Technické vzdelávanie

Lego Flexi Cubes
(pre deti od 3 – 4 rokov)
1 stavebnica
Stavebnica Pony
(pre deti od 4 – 5 rokov)
4 stavebnice
Stavebnica Kit4Kid
(pre deti od 5 – 6 rokov)
1 stavebnica

Žiaci našej školy budú využívať na vyučovaní nové Lego zostavy, ktoré im umožnia pochopiť základy fyziky pri jednoduchých a hnaných strojoch. Naučia sa aj naprogramovať si vlastných robotov. Na hodinách technickej výchovy sa budú učiť pracovať na elektrických obrábacích strojoch, ako sú variácie sústruhov, pílok, brúsok a vŕtačky. Pomocou  „Energy boxu“ pochopia princípy využívania  alternatívnych zdrojov energie, kde sa naučia zapájať funkčné solárne panely alebo veternú turbínu na výrobu elektrickej energie.

Základná škola – Technické vzdelávanie

Lego Education
(1. Stupeň ZŠ)
8 kusov
Energy Box
(2. Stupeň ZŠ)
Unimat Basic & Classic
(2. Stupeň ZŠ)
8 kusov

Súčasťou prípravy žiakov na budúce povolanie je aj  jazykové vzdelávanie, preto v rámci tohto projektu venovala Nadácia Kia Motors Slovakia základným školám nový laptop, tablety a interaktívnu tabuľu s projektormi na využitie moderných aplikácií počas vyučovania.

Základná škola – Všeobecné/jazykové vzdelávanie

Lonovo Yoga Tablet
15 kusov
Interaktívna tabuľa
Epson projektor
Notebook HP
1 kus

V mene detí a žiakov školy veľmi pekne ďakujem za poskytnutie týchto moderných didaktických pomôcok, ktoré budú neoddeliteľnou súčasťou výchovy a vzdelávania!

Monika Filová, riaditeľka školy

Video z programu: