Akcie

Staň sa vedcom a vynálezcom

Od 15.03.2018 si v priestoroch našej školy môžete pozrieť výstavu pod názvom Staň sa vedcom a vynálezcom, ktorá je doplnená panelmi s tematikou holokaust. Výstava žiakom približuje podobu rôznych historických období. Žiakom, učiteľom a rodičom sa naskytne netradičný pohľad na historické artefakty z rôznych období, pravekom začínajúc a končiac modernými dejinami. Cieľom výstavy je tento rok poukázať, čo všetko prináša extrémizmus a radikalizmus. Osloviť mladých ľudí, pre ktorých holokaust predstavuje zle pochopenú kapitolu dejín. Výstava upozorňuje, že práve Židia slúžili nacistom ako pokusné králiky, vyskúšali si na nich hromadné zabíjanie. Dôležitosť spoznávania hrôz 20. storočie je najmä preto, aby sa už neopakovali. Projekty na tému holokaust, kresby, maľby a makety so židovskou tematikou, ktoré sú súčasťou výstavy, sa pokúšajú priviesť k zamysleniu nad týmto temným obdobím dejín. Téma holokaustu je zaradená  aj do osnov vyučovacieho procesu, ale stretnúť sa s touto problematikou mimo učebníc je silnejší zážitok.