Archív 2017/2018

Shakespeare´s Day

Dňa 15.marca  2018 sa na našej škole uskutočnil už 5. ročník súťaže v recitovaní anglickej poézie a prózy s názvom Shakespeare´s Day. Súťaž sa stretla s veľkým ohlasom, o čom svedčí aj skutočnosť, že  počet súťažiacich každým rokom rastie. Tento rok sa do školského kola zapojilo spolu 36 žiakov z tretieho až deviateho  ročníka.

Žiaci súťažili v troch kategóriách. Hodnotil sa výber textu, jeho primeraná náročnosť, výslovnosť, prednes a celkový charakter vystúpenia. Zišli sa naši šikovní recitátori a prednášatelia, aby všetkým ukázali svoj talent, schopnosti ale hlavne svoj záujem o anglický jazyk .

Za niekoľkominútovým vystúpením stálo veľa domácej prípravy a odhodlania. Aj vystúpenie pred porotou a obecenstvom si vyžaduje veľkú dávku odvahy a cieľavedomosti. Ako v každá súťaž, aj táto mala svojich víťazov, no nebol v nej ani jeden porazený. Veľmi oceňujeme výkony všetkých zúčastnených, zaslúžia si náš obdiv i veľkú pochvalu.

M. Halečková