Archív 2017/2018

Dekanátne kolo Biblickej olympiády

ZŠ s MŠ Ondreja Štefku v spolupráci s Biskupským úradom v Žiline usporiadali dňa 22. marca pre školy Varínskeho dekanátu Biblickú olympiádu. Zapojili sa Stráňavy, Teplička nad Váhom, Brodno, Belá, Dolná Tižina a Varín. Súťažilo sa v trojčlenných družstvách. V šiestich kolách si zmerali vedomosti z knihy Genezis a Evanjelia podľa Marka. Súťažiacich sprevádzali katechéti, ktorí sa stretli zase po roku. Priateľskú atmosféru vytvárala aj návšteva pána kaplána a dekanov z Varína a Dolnej Tižiny.

Cieľom súťaže je podnietiť žiakov k štúdiu Biblie a na základe poznania biblických príbehov pochopiť odkazy Božieho slova pre každodenný život.

Žiaci svojimi vedomosťami ukázali, že sa vedia orientovať vo Svätom Písme, poznajú nielen základy, ale aj posolstvo a ducha Svätého Písma. Najvyšší počet bodov získali žiačky z Dolnej Tižiny, ktorá postupuje na diecézne kolo.

Všetkým srdečne ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalší ročník.