Archív 2017/2018

Moja najkrajšia spomienka

V tomto školskom roku bol v našej škole vyhlásený už XIII.ročník školského kola literárnej súťaže tento raz pod názvom  Moja najkrajšia spomienka.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 56 žiakov školy. Úroveň prác bola rôzna, nedostatky sa prejavili hlavne v slabej práci so slovom a umeleckými jazykovými prostriedkami. Textom chýbal príbeh, jeho dramatizácia, nečakaná pointa, absentovala práca s priamou rečou a autorskou fikciou.

V celkovom hodnotení sme nakoniec brali do úvahy myšlienku, ktorá odzrkadlila prepojenie generácií, vzťah k našej prírode, prežívanie spoločných chvíľ so starými rodičmi , rodičmi , súrodencami alebo s kamarátmi.

Uvedené nedostatky vo výraznej miere odrážajú slabé čitateľské zručnosti žiakov. Z tohto dôvodu sa aj venujeme rozvíjaniu tvorivého písania, aby si žiaci aj týmto spôsobom dokázali nájsť cestu k písanému slovu a umeleckej literatúre.

Umiestnenie úspešných žiakov:

1.ktg.

1. miesto - Janka Lemková
  2. miesto -  Sebastián Blaško
  3. miesto – Janka Mäsiarová

2.ktg.

1. miesto – Nikolas Šušoliak
  2. miesto – Lukáš Cvacho
  3. miesto – Simona Staňová

3.ktg.

1. miesto – Júlia Chytilová
  2. miesto – Katarína Chobotová
  3. miesto – Jakub Štadáni

Cena poroty: Eliška Chytilová

Víťazom srdečne blahoželáme a vyslovujeme úprimné poďakovanie vedeniu ZŠ za podmienky pri realizácii súťaže, ZRŠ za finančný príspevok na ceny do súťaže a všetkým vyučujúcim slovenského jazyka, ktorí so žiakmi pracovali. Poďakovanie patrí všetkým zapojeným žiakom a ostáva nám len veriť, že v budúcom školskom roku sa počet prihlásených žiakov zvýši, čím porastie i konkurencia v literárnych prácach.