Archív 2017/2018

Vyhodnotenie školskej súťaže Jánošík – hrdina, alebo ...

Dňa 13. apríla 2018  bola vyhodnotená školská súťaž Jánošík – hrdina, alebo ..., ktorá bola vyhlásená v marci pri príležitosti 305. výročia úmrtia Juraja Jánošíka. Cieľom súťaže bolo podnietiť u detí záujem o históriu nášho terchovského regiónu a zároveň rozvíjať ich tvorivosť, kreativitu, samostatnosť, schopnosť hľadať informácie a následne ich spracovať či už v písanej alebo elektronickej podobe. Žiaci mali možnosť zapojiť sa do viacerých kategórii, pričom najpočetnejšie zastúpenie mala kategória Som maliar, v rámci ktorej deti maľovali, kreslili portrét Jánošíka, jeho družinu, ale i dobu, v ktorej žil. Veľmi milo nás prekvapili výtvory žiakov v rámci kategórií Som sochár a Som remeselník, v ktorých predviedli nielen svoju zručnosť, ale najmä nápaditosť, kreativitu a originálnosť. Zaujímavé a obsahovo hodnotné boli i vypracované projekty v rámci kategórie Som cestovateľ či počítačové prezentácie v kategórii Som počítačový expert, v ktorých sa žiaci zameriavali najmä na zaujímavosti zo života Jánošíka. Najmilšie výtvory vznikli v kategórii Som fotograf, v rámci ktorej sa deti odfotili i s rodičmi pred rodným domom Jánošíka v osade u Jánošov, pred jeho sochou v Terchovej či múzeom. Najslabšie, čo sa týka kvantity, ale nie kvality, bola zastúpená kategória Som spisovateľ, novinár. Kvíz o Jánošíkovi  v kategórii Som znalec jeho života a činov potrápil mnohých žiakov a málokomu  sa ho podarilo vyriešiť  bez chýb. Napriek tomu, že boli vyhlásení víťazí v jednotlivých kategóriách, nebol  nikto v tejto súťaži porazený, pretože podľa slov samotných žiakov ich okrem dobrého pocitu z vykonanej práce tešil aj obdiv ich diel zo strany ostatných spolužiakov. Najvydarenejšie diela boli vystavené v priestoroch školy a ocenení žiaci si odniesli okrem diplomov aj Jánošíkov poklad – truhličky naplnené čokoládovými dukátmi.

Výhercovia v jednotlivých kategóriách:

Som maliar:

1. stupeň: 1. miesto: Lucia Novosadová 4. A, Barbora Mária Chovanová 4. A, 2. miesto: Samuel Laščiak 4. B, 3. miesto: NellKa Kabatierová 3. B.

2. stupeň: 1. miesto: Adam Verčík 6. A, Gréta Grenčíková 5. A, 2. miesto: Branislav Dominiak 5. B, 3. miesto: Marián Murajda 5. A.

Cena poroty:  Ella Mikolajová 2. B, Samuel Kubo 4. A,  Sára Zimenová 4. B,  Matej Šťastný 4 .B.

Som sochár: 1. miesto: Júlia  Filová 6. B,  2. miesto: Júlia Chytilová 6. B,  3. miesto: Terézia Chrapčíková 5. B.

Som remeselník: 1.miesto:  Bruno Cigánik 6 .B, Branislav Williger 6. A, 2. miesto: Marián Ďugel 5. A, 3. miesto: Richard Rybár 5. A.

Som počítačový expert: 1. miesto: Jakub Staňo 6. B, 2. miesto: Filip Rechtorík 4. A, 3. miesto: Nina Mravcová 4. A.

Som cestovateľ: 1. miesto: Ella Mikolajová 2. B, 2. miesto: Terezka Bieliková 4. A, 3. miesto: Marek Kubík 4. A.

Som fotograf: 1. miesto: Katarína Vojteková 5. A, 2. miesto: Ella Mikolajová 2. B, 3. miesto: Jakub Staňo 6. B.

Som znalec jeho života a činov: 1. miesto: Martina Halečková 3. A, 2. miesto: Vanesa Poliaková 6. A, 3. miesto: Branislav Dominiak 5. B.

Som spisovateľ a novinár: 1. miesto: Dawid Bohačiak 6. A, 2. miesto: Nina Kožiaková 5. A.