Archív 2017/2018

Slávik

V stredu 11. apríla 2018 si žiaci 1. aj  2. stupňa našej školy pripomenuli hodnotu nášho kultúrneho dedičstva, ktorou je náš folklór a ľudová hudba. V školskom kole Slávik Slovenska 2018 nám vybraní žiaci zo všetkých triednych speváckych kôl vytvorili príjemné poobedňajšie posedenie pri ľudovej hudbe a speve. V interpretácií  boli rozdelení žiaci do dvoch súťaží, a to spev a hra na hudobný nástroj. O tohtoročnú účasť nebola ani tento rok opäť núdza. Z triednych kôl bolo do školskej súťaže vybraných 71 žiakov. Vyberať spomedzi všetkých súťažiacich mala porota ťažké rozhodnúť a vybrať tých najlepších, pretože naši speváci a muzikanti boli výborne pripravení. O tom, že ľudová pieseň je ich srdcu blízka presvedčili nielen pani učiteľky, ale aj ostatných spolužiakov a divákov. Atmosféra bola výborná, rodičia a starí rodičia boli súťažiacim morálnou oporou. Všetci hudobníci  zvládli trému na jednotku a podali krásne spevácke a inštrumentálne výkony.  Po hlavnom prednesení všetkých ukážok si žiaci vytvorili ľudovú veselicu a čakaním na vyhodnotenie víťazov si tak zaspievali rôzne ľudové piesne, ktoré zahrali na heligónkach či klávesoch. Hudobný repertoár našich žiakov je zrkadlom toho, že im ľudová kultúra nie je cudzia a veríme, že sa aj naďalej bude zveľaďovať a rozvíjať.

V súťaži ľudový spev a hre na hudobný nástroj boli žiaci rozdelení podľa tried od 1. do 6. ročníka.

Výsledky súťaže sú nasledovné:

Ľudový spev

1. Bruno Cigánik  6. B
  2. Terézia Chrapčíková  5. B
  3. Diana Androvičová   5. A

Všetkým víťazom a zúčastneným gratulujeme a tešíme sa na budúcoročnú školskú súťaž Slávik 2018- 2019