Archív 2017/2018

Zápis  prvákov

V dňoch  17. - 18. apríla 2018 sa uskutočnil  zápis  prváčikov, ktorí v školskom  roku 2018/2019 zasadnú  do  školských  lavíc.

Dve  slnečné  popoludnia  „prúdili“ slávnostne naladení   a aj  vyobliekaní  roztomilí  škôlkári  do ozajstnej, veľkej  školy, ktorá sa zaodela  do balónikového šatu.  Vítala ich pripravenými  darčekmi, ktoré pre  nich  pripravili  starší  spolužiaci a firma  Lego. Žiačky 9. ročníka, oblečené  za  rozprávkové  postavy, sa  deťom  venovali , kým si  ich  prevzali  pani  učiteľky.  Deti preukázali  pri  zápise  do  školy, akí  sú  zruční , ako  fantasticky  spievajú , recitujú,  počítajú  a kreslia. Dobre sa  orientovali  v rozoznávaní  geometrických  tvarov, porovnávali ich veľkosti a väčšina  z nich už vedela  napísať  aj svoje  meno.

Za odmenu  si  mohli vybrať  z množstva farebných papierových  zvieratiek , záložiek , veterníkov,  a iných zaujímavých výrobkov  tie, ktoré  ich  najviac  upútali.  Tento dôležitý okamih v ich detskom svete im bude  dlho  pripomínať  pamätný  list, ktorý pre nich pripravili pani  učiteľky.

K zápisu  prišlo 59 detí,   z čoho  máme veľkú  radosť.  Prajeme im  všetci, aby  sa im v škole  od septembra  páčilo a darilo  zvládnuť  náročné obdobie prechodu  k školským povinnostiam.