Akcie

Děti před oponou 2018“  27. 4. 2018

Je nesúťažná  prehliadka detských dramatických krúžkov, divadelných súborov  z okolia obce Třanovice z Česka, Poľska  a Slovenska.

Tento rok bola zaznamenaná rekordná účasť divadelných súborov.

Žiaci zo Základnej školy  Ondreja Štefku vo Varíne reprezentovali našu školu a Mikroregión  Združenia obcí dvoma vystúpeniami: Otcovská rada a Pod ružovým kríkom.

Deti sa hereckej úlohy zhostili veľmi dobre.  Boli zanietené,  hrali od srdca, vystúpenia sa podarili a  veľmi pekne reprezentovali našu školu a terchovskú dolinu. Pochválil ich aj pán riaditeľ, vyzdvihol výchovné zameranie hier, ktoré sme odohrali. Nedá sa nespomenúť, ako veľmi sa páčili aj naše  kostýmy, za ktorých ušitie veľmi pekne  ďakujeme - pani  Janke Cvachovej a pani Renátke Novosadovej.

Ďakujeme aj rodičovskému združeniu pri základnej škole  za finančný príspevok na zakúpenie potrebného materiálu pri ich výrobe a prenose.

Poďakovanie patrí všetkým zainteresovaným ľuďom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tom, aby naše deti vzorne reprezentovali našu školu a obec.