Archív 2017/2018

ENVIROEXPERT

Dňa 22.05.2018 sa na ZŠ s MŠ Ondreja Štefku vo Varíne uskutočnil 1.ročník regionálnej súťaže s environmentálnou tematikou ENVIROEXPERT. Túto súťaž si pripravili vyučujúci prírodovedných predmetov. Žiaci v priebehu súťaže navštívili 6 zaujímavých stanovíšť.

Na prvom stanovišti s názvom: „Vyčisti vodu!“- si žiaci precvičili svoju zručnosť i vedomosti v chemickom laboratóriu pri zostavovaní filtračnej aparatúry, ktorú využili pri čistení vody.

„Kto skúša zistí.“ Takýto názov malo druhé stanovište súťaže, kde žiaci logickým spôsobom merali objemy a porovnávali hmotnosti telies.

Na stanovišti „Ako sa volám?“ si každé družstvo overilo poznávanie akrylátových preparátov rastlín a častí ľudského tela.

Súťažiaci si vyskúšali aj prácu s informačno-komunikačnými technológiami na stanovišti „Putovanie po Slovensku“, kde mali možnosť stať sa milionárom.

Mgr. Alenka Badurová, zo Správy NP Malá Fatra, si pre žiakov pripravila aktivitu zameranú na poznávanie a charakteristiku Národných parkov Slovenska.

Posledné stanovište s názvom: „Kto hľadá nájde!“ – bolo zamerané na prácu s buzolou a mapou v teréne.

Do súťaže sa zapojilo okrem ZŠ Varín ďalších 5 škôl. Zúčastnené školy sa umiestnili v nasledujúcom poradí:

Názov školy Umiestnenie
ZŠ Varín 1.