Akcie

NAŠE TALENTY 2018

Žiaci Základnej školy vo Varíne sa dňa 18. 5. 2018 zúčastnili prehliadky školskej a mimoškolskej umeleckej činnosti žiakov „Naše talenty 2018“ , ktorú usporiadal Miestny odbor Matice slovenskej, Dom Matice slovenskej v Žiline

Priestory na uskutočnenie akcie poskytlo Bábkové divadlo Žilina.

Na prehliadku sa prihlásilo 8 účinkujúcich kolektívov, z toho štyri boli zo Žiliny a ďalšie štyri zo širšieho okolia. Žiaci sa predstavili s pôvodnou umeleckou tvorbou

Žiaci z Varína sa reprezentovali našu školu divadelný predstavením „Koza odratá a jež". V silnej zostave účinkujúcich obstáli na výbornú a predstavenie sa všetkým páčilo. Získali nové skúsenosti a pocit naplnenia dobre vykonanej práce.

Jednotliví účinkujúci boli odmenení vecnými cenami a inštitúcia, ktorá účinkujúcich vyslala na prehliadku získala diplom.

Touto cestou sa chceme poďakovať Rodičovskému združeniu pri Základnej škole Ondreja Štefku, vo Varíne ktoré poskytlo finančný príspevok na dopravu účinkujúcich na tejto zmysluplnej aktivite.