Hlavná stránka

Krása umeleckého slova v cudzom jazyku – recitačná súťaž v Gbeľanoch

Dňa 23. mája 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili už 2. ročníka regionálnej súťaže v prednese anglickej a nemeckej poézie a prózy pod názvom "Krása umeleckého slova v cudzom jazyku". Našu školu reprezentovali : Chytilová Eliška 3.B, Halečková Martinka 3.A, Chytilová Júlia 6.B, Vojteková Tánička 6.B, Kysela Ladislav 7.B, Málik Tomáš 8.B, Hliník Šimon 8.B, a Ďurana Matúš 9.A.  Súťaž sa konala v Základnej škole v Gbeľanoch. Naši žiaci súťažili so žiakmi z okolitých základných škôl. Hodnotil sa výber textu, jeho primeraná náročnosť, výslovnosť, prednes a celkový charakter vystúpenia. Konkurencia bola veľká, no naši žiaci sa nedali zahanbiť. V prednese v anglickom jazyku v 1.kategórii získala 3. miesto Martinka Halečková a 2. miesto Eliška Chytilová. V 2.kategórii získala 3. miesto Tánička Vojteková a v 3. kategórii sa na 1. mieste umiestnil Tomáš Málik. Slová pochvaly a uznania si ale zaslúžia všetci zúčastnení žiaci, ktorí ukázali svoje schopnosti, talent a záujem o cudzí jazyk.